Sıkça Sorulan Sorular

Her Araca Uygun mu?

Mekik Motors araç üstü çadırlarımız ara atkı takılabilen her araca montajlanabiliyor. Araçlarınızın çıtaları değişiklik gösterdiği için aracınıza özel ara atkılarla kolaylıkla montaj sağlanabilir ayrıca çıta bulunmayan araçlar için üretilen ara atkıları da kolaylıkla montajlayabilirsiniz.

Cam tavanlı ya da sunrooflu araçlara yapılabiliyor mu?

Araç üstü çadırlarımızın montajı aracın tavanına değil aracın bağlantı noktoları yani ana şasesinden güç alınarak yapılıyor. Böylelikle aracın tavan yapısı nasıl olursa olsun aracınıza kolaylıkla montaj yapabiliyorsunuz.

Araç üstü çadır montajı kolay mı ? Nasıl yapılır ?

Mekik Motors araç üstü çadırlarımız araca bağlantı ekipmanları ile çok kolay bir şekilde yapılır.

Araç üstü çadırlarınız zorlu hava şartlarına dayanıklı mı ?

Ürünlerimizde gerek fiberglass üretim formülümüz gerekse kumaş işlemelerimiz tamamen zorlayıcı hava şartları için tasarlandı. Tüm ürünlerimizin ISO testleri yapılarak uluslararası kalite standartlarının üzerinde üretimi yapılmaktadır. Ürünlerimiz -20⁰ / 50⁰ derecelerine kadar dayanıklıdır ve sizleri dış etkenlerden korumak için uygundur.

Araç üstü çadırlarınızın taşıma kapasitesi nedir?

Ürünlerimizin konaklama kapasitelerini ürün bilgi kısmından inleceleybilirsiniz. Ancak ürünlerin dayanklılık kapasiteleri ortalama 350 – 550 kg arasındadır.

Araç üstü çadırlar ile yolculukta hız sınırı nedir?

Ürünlerimiz aracınız üstündeyken tasarımının aero dinamik oluşundan dolayı aracın seyrine ve yakıta bir etkisi yoktur. Önerilen hız sınırı standart kara yolları hız sınırları ile aynıdır

Araç üstü çadırının ana malzemeleri nelerdir?

Ürünlerimizin hepsi Fiberglass malzeme içeriyor ve tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Air Camp modellerimizi alt tabanı uçak ve füze sanayisinde kullanılan oldukça hafif bir o kadar sağlam Honeycomb malzemeden yapılır. Kesinlikle ABS plastik, Playhood vb. malzemeler kullanmıyoruz.

Araç üstü çadırlarınızı nerde ve nasıl üretiyorusunuz?

İstanbul Ataşehir ve Kocaeli Köseköy bölgelerinde bulunan 2 ana üretim fabrikalarımızda ürünlerimiz üretilmektedir. Ürünlerimizi %100 el işçiliği ile titizlikle üretiyoruz, Kumaşından, Fiberglassına her aşaması bizim kontrol ve üretimimizdedir.

Araç üstü çadırlarınız yakıt tüketimini etkiler mi ?

 

Ürünlerimiz aracınız üstündeyken tasarımının aero dinamik oluşundan dolayı aracın  yakıta bir etkisi yoktur.